scorecardresearch
3 Aylık 99.90 ₺
Bu videoya erişim ücretlidir.  
Ücretini ödeyerek 3 Aylık erişim sağlayabilirsin.  

Kaynak Prosedürü Şartnameleri (ISO 15607 & 15609-1)

0 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bu eğitimin amacı, katılımcılara kaynak prosedürü şartnamesiyle ilgili kısımları içeren EN ISO 15607 ve EN ISO 15609-1 standartının içeriğini katılımcılara aktarmaktır.

İlk olarak metalik malzemelerin kaynak prosedürlerinin spesifikasyonu ve kalifikasyonu konusundaki genel kuralları tanımlayan ISO 15607 standartının içeriklerini madde madde incelemek sonrasında ise ark kaynağı için kaynak prosedürü şartnamesi içeriğindeki başlıkları içeren ISO 15609-1 standartınında içeriklerinin madde madde işlenmesi şeklindedir.
Eğitimin İçeriği:
Eğitimde göreceğimiz içerik kısmına bölüm olarak kısaca sıralayalım.

BÖLÜM – 1 : EN ISO 15607 STANDARTININ İÇERİĞİ – Bu bölümde standart metalik malzemeler için kullanılan kaynak prosedürleri için genel kuralların neler olduğunu tarif eden 15607 standartını inceleyeceğiz.
BÖLÜM – 2 : EN ISO 15609-1 STANDARTININ İÇERİĞİ – Bu bölümde ise ark kaynağında kullanılan kaynak prosedürleri içerisinde hangi bilgilerin verilmesi gerektiği ve vasıflandırma yöntemleri gibi konuları içeren 15609-1 standartını inceleyerek eğitimi tamamlamayı planlıyoruz.
Kimler Katılmalı:
Kaynaklı imalatta görev alan, yöneticiler, Üretim mühendisleri, Kalite mühendisleri, imalatta kaynak koordinasyon personeli olarak görev alacak çalışanlar, özellikle WPS ve PQR gibi dökümanların hazırlanmasında, Ustalar, Formenler, Grup liderleri, Takım liderleri ve bu alanda çalışmayı düşünen adayların katılımı için uygundur.