scorecardresearch
3 Aylık 99.90 ₺
Bu videoya erişim ücretlidir.  
Ücretini ödeyerek 3 Aylık erişim sağlayabilirsin.  

Kaynak Prosedürü Şartnamelerinin Vasıflandırılması (WPQR / ISO 15614-1)

1 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama

Bu eğitimin amacı, katılımcılara kaynak prosedürü şartnamesi onay yöntemlerinden birisi olan yöntem testleriyle onaylama yolu standartı ISO 15614 – 1 standartının içeriğini katılımcılara aktarmaktır.Hazırlanan bir PWPS dökümanının ISO 15614 standartı kapsamında nasıl vasıflandırıldığı, vasıflandırma aralıklarının hangi unsurlara göre değiştiği, tüm kaynak proseslerindeki genel hususlar ve prosese özgü olan hususlarla ilgili konuların işlenmesi şeklindedir.
Eğitimin İçeriği:
Eğitimde göreceğimiz içerik kısmına bölüm olarak kısaca sıralayalım.

BÖLÜM – 1 : STANDARTIN GENEL YAPISI VE GİRİŞ – Bu kısımda standartın ilk bölümlerini oluşturan giriş kısımlarından başlayarak wps ve pqr dökümanlarının kısaca neler olduğuna değineceğiz.
BÖLÜM – 2 : VASIFLANDIRMA ARALIKLARI VE KAPSAMLAR – Bu kısımda ise 15614-1 standartının içerisinde yer alan vasıflandırma aralıkları, test numuneleri, onaylar ve kapsamlar gibi konularla ilgili maddeleri ve tabloları inceleyeceğiz.
Kimler Katılmalı: Kaynaklı imalatta görev alan, yöneticiler, kaynak prosedürlerinin vasıflandırılmasında görev alan çalışanlar, imalatta kaynak koordinasyon personeli olarak görev alacak çalışanlar ve kaynaklı imalat sektöründe çalışmayı düşünen kişilerin katılımı için uyundur.